AutoCad 2016

AutoCad to potężny i w pełni profesjonalny program CAD. Służy on do projektowania i tworzenia rysunków w przestrzeni 2D i 3D. Program ten dzięki szerokiemu wyborowi narzędzi rozszerza możliwości kreślenia i dokumentowania w wielu branżach.

Nowości w AutoCad 2016 z pewnością ułatwiły pracę użytkownikom, jak i przekonały nowe osoby do korzystania z niego. W nowej wersji zostało poprawione wyświetlanie obrazu – AutoCad2016 to niezwykłe wrażenia wizualne. Użytkownicy, którzy już korzystali z tego programu, z pewnością dostrzegą w nowej wersji ulepszenie funkcji Przygaszenie linii. Pracę ułatwi funkcja Podglądu, dzięki której można zobaczyć wyniki polecenia przed ich wykonaniem.

Jakie jeszcze czekają nas nowości w AutoCad 2016? Ulepszenie plików PDF, dzięki czemu tworzenie dokumentów przebiega sprawniej. Można wyszukać bez problemu tekst, a także załączać pliki PDF do rysunków. Wprowadzenie funkcji takich jak funkcja Lasso, która umożliwia zaznaczenie obiektów, z pewnością ułatwia projektowanie. Kolejnym nowym narzędziem jest Live Maps. Wprowadza on żywe mapy do obszaru roboczego w programie. Dzięki zakładkom plików można szybciej i płynniej przełączać się pomiędzy otwartymi projektami.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest monitor zmiennych systemowych. To narzędzie wyświetla nam ostrzeżenia o wprowadzeniu zmian, które mogą mieć wpływ na naszą pracę z rysunkiem. Można dzięki temu zapobiec wprowadzeniu niepożądanych zmian w ustawieniach systemowych. AutoCad dodało również nową zakładkę (New Tab), która wyświetli się wtedy, gdy nie będzie otwarty żaden rysunek. Na tę zakładkę składają się przesuwne ramki – Learn i Create. Learn umożliwi poznanie lub bardziej zaawansowaną naukę programu, natomiast Create daje dostęp do ostatnio używanych projektów, plików przykładowych itp.

Z pewnością nowości w AutoCad 2016 sprawiają, że projektowanie staje się bardziej płynne i wydajniejsze. Zmiany te umocniły tylko dobrą opinię o tym programie.
Tak jak i w poprzednich wersjach, studenci mogą korzystać bezpłatnie, natomiast inni użytkownicy muszą uiścić opłatę. Często wybierany jest miesięczny abonament.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *