AutoCad 2016

AutoCad to potężny i w pełni profesjonalny program CAD. Służy on do projektowania i tworzenia rysunków w przestrzeni 2D i 3D. Program ten dzięki szerokiemu wyborowi narzędzi rozszerza możliwości kreślenia i dokumentowania w wielu branżach.

Nowości w AutoCad 2016 z pewnością ułatwiły pracę użytkownikom, jak i przekonały nowe osoby do korzystania z niego. W nowej wersji zostało poprawione wyświetlanie obrazu – AutoCad2016 to niezwykłe wrażenia wizualne. Użytkownicy, którzy już korzystali z tego programu, z pewnością dostrzegą w nowej wersji ulepszenie funkcji Przygaszenie linii. Pracę ułatwi funkcja Podglądu, dzięki której można zobaczyć wyniki polecenia przed ich wykonaniem.

Jakie jeszcze czekają nas nowości w AutoCad 2016? Ulepszenie plików PDF, dzięki czemu tworzenie dokumentów przebiega sprawniej. Można wyszukać bez problemu tekst, a także załączać pliki PDF do rysunków. Wprowadzenie funkcji takich jak funkcja Lasso, która umożliwia zaznaczenie obiektów, z pewnością ułatwia projektowanie. Kolejnym nowym narzędziem jest Live Maps. Wprowadza on żywe mapy do obszaru roboczego w programie. Dzięki zakładkom plików można szybciej i płynniej przełączać się pomiędzy otwartymi projektami.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest monitor zmiennych systemowych. To narzędzie wyświetla nam ostrzeżenia o wprowadzeniu zmian, które mogą mieć wpływ na naszą pracę z rysunkiem. Można dzięki temu zapobiec wprowadzeniu niepożądanych zmian w ustawieniach systemowych. AutoCad dodało również nową zakładkę (New Tab), która wyświetli się wtedy, gdy nie będzie otwarty żaden rysunek. Na tę zakładkę składają się przesuwne ramki – Learn i Create. Learn umożliwi poznanie lub bardziej zaawansowaną naukę programu, natomiast Create daje dostęp do ostatnio używanych projektów, plików przykładowych itp.

Z pewnością nowości w AutoCad 2016 sprawiają, że projektowanie staje się bardziej płynne i wydajniejsze. Zmiany te umocniły tylko dobrą opinię o tym programie.
Tak jak i w poprzednich wersjach, studenci mogą korzystać bezpłatnie, natomiast inni użytkownicy muszą uiścić opłatę. Często wybierany jest miesięczny abonament.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *