Jak nauczyć się obsługi narzędzia AutoCAD?

Oprogramowanie AutoCAD to potężne narzędzie do tworzenia projektów 2D i 3D. Mają one zastosowanie w różnych dziedzinach, a dziesiątki zawartych funkcji sprawiają, że jedyną granicą w tworzeniu projektów jest tylko i wyłącznie wyobraźnia projektanta.
Dużo opcji – ale jak je wykorzystać?
Na początku olbrzymie możliwości mogą po prostu oszałamiać i początkujący użytkownik gubi się w możliwościach, dlatego też w sieci można znaleźć liczne filmy instruktażowe – stworzone zarówno przez producenta, jak i użytkowników narzędzia – pokazujące przykłady ich używania. Z nich dowiedzieć się można wielu przydatnych w codziennej pracy rzeczy, krok po kroku odkrywając coraz bardziej zaawansowane możliwości.
Niejeden tutorial AutoCAD 2015 można także pobrać w wersji PDF – jest to o tyle wygodne, że nie wymaga połączenia z siecią podczas pracy. Sam producent, firma AutoDesk, przygotował sporo materiałów szkoleniowych, które można pobrać z oficjalnej strony programu.
Gdzie szukać pomocy?
Jeżeli filmy instruktażowe znajdują się na którymś z popularnych serwisów, jak np. YouTube, zawsze można w komentarzach pod klipem zadać pytanie jego autorowi – jeżeli dotyczy ono problemów technicznych, nie tylko autor, ale i inni użytkownicy AutoCAD mogą pomóc w rozwiązaniu problemu. Można także dołączyć do for poświęconych projektowaniu w 2D i 3D, gdzie udziela się wiele osób znających AutoCAD jak przysłowiową „własną kieszeń”. Porady i wskazówki uzyskane w ten sposób to jeszcze lepszy sposób, aby wykorzystać wszystkie możliwości praktyczne dawane przez AutoCAD. Oczywiście nie jest to kwestia kilku dni, ponieważ aby wykorzystać możliwości tego narzędzia potrzeba wielu tygodni praktycznego go używania.Jaki poradnik wybrać?
Istnieją dwa rodzaje poradników do programu. Jeden rodzaj to ogólne, drugi – specjalistyczne. Ten drugi rodzaj to tutorial AutoCAD 2015 skupiający się na jednym, konkretnym zagadnieniu – ma on tą przewagę nad ogólnym, że prezentuje kompletne możliwości i problemy w wybranej tematyce.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *