Jaki program do komputerowego wspomagania projektowania?

Obecnie odchodzi się od projektowania elementów jedynie na kartce papieru. W dzisiejszych czasach konstruktorzy używają do tego celu różnego rodzaju programów komputerowych. Największą popularnością wśród projektantów cieszy się program firmy Autodesk- Autocad. To właśnie jego znajomość jest niezbędna w wielu przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem.

Aplikacja od Autodesk Autocad służy do komputerowego wspomagania projektowania. Obecnie jest to program cieszący się dużą popularnością wśród inżynierów i architektów. Dzięki temu, iż posiada potężne możliwości oraz prostotą obsługę, jest wprost idealnym narzędziem dla każdego projektanta.

Jeżeli jesteśmy początkującymi użytkownikami tego programu, warto na wstępie zapoznać się z jego głównymi narzędziami. Przede wszystkim należy dokładnie poznać podstawowe obiekty, narzędzia 3D, a także układy współrzędnych oraz to, w jaki sposób stworzyć projekt od podstaw. Ponadto ważne są również opcje podglądu rysunku, cofania nieudanych operacji oraz modyfikacja obiektów. Kolejno powinniśmy również zapoznać się z narzędziami do rysowania precyzyjnego, kreskowania oraz korzystania z warstw i bloków, a przede wszystkim z wymiarowaniem obiektów.
Jeżeli jesteśmy już nieco bardziej zaawansowanymi użytkownikami, zapewne znamy funkcje opisane powyżej. Jednak w swojej pracy stosujemy również bardziej zaawansowane narzędzia, do których należą między innymi funkcje takie jak skalowanie opisów, edytor bloków oraz szyk skojarzony. Podczas pracy z powyższymi funkcjami, powinniśmy szczególnie uważać, ponieważ podczas ich używania łatwo o pomyłkę. Przykładowo, skalowanie opisów może być wykonywane jedynie dla obiektów opisowych. Kolejno edytor bloku nie może wykonywać wszystkich poleceń programu.

Praca z programem Autocad, wbrew pozorom, nie jest trudna. Jeżeli w przeszłości mieliśmy kiedykolwiek do czynienia z programem do komputerowego wspomagania projektowania, z całą pewnością poradzimy sobie i w tym środowisku, ponieważ narzędzia programów typu CAD są bardzo podobne. Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *