Jaki program do komputerowego wspomagania projektowania?

Obecnie odchodzi się od projektowania elementów jedynie na kartce papieru. W dzisiejszych czasach konstruktorzy używają do tego celu różnego rodzaju programów komputerowych. Największą popularnością wśród projektantów cieszy się program firmy Autodesk- Autocad. To właśnie jego znajomość jest niezbędna w wielu przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem.

Aplikacja od Autodesk Autocad służy do komputerowego wspomagania projektowania. Obecnie jest to program cieszący się dużą popularnością wśród inżynierów i architektów. Dzięki temu, iż posiada potężne możliwości oraz prostotą obsługę, jest wprost idealnym narzędziem dla każdego projektanta.

Jeżeli jesteśmy początkującymi użytkownikami tego programu, warto na wstępie zapoznać się z jego głównymi narzędziami. Przede wszystkim należy dokładnie poznać podstawowe obiekty, narzędzia 3D, a także układy współrzędnych oraz to, w jaki sposób stworzyć projekt od podstaw. Ponadto ważne są również opcje podglądu rysunku, cofania nieudanych operacji oraz modyfikacja obiektów. Kolejno powinniśmy również zapoznać się z narzędziami do rysowania precyzyjnego, kreskowania oraz korzystania z warstw i bloków, a przede wszystkim z wymiarowaniem obiektów.
Jeżeli jesteśmy już nieco bardziej zaawansowanymi użytkownikami, zapewne znamy funkcje opisane powyżej. Jednak w swojej pracy stosujemy również bardziej zaawansowane narzędzia, do których należą między innymi funkcje takie jak skalowanie opisów, edytor bloków oraz szyk skojarzony. Podczas pracy z powyższymi funkcjami, powinniśmy szczególnie uważać, ponieważ podczas ich używania łatwo o pomyłkę. Przykładowo, skalowanie opisów może być wykonywane jedynie dla obiektów opisowych. Kolejno edytor bloku nie może wykonywać wszystkich poleceń programu.

Praca z programem Autocad, wbrew pozorom, nie jest trudna. Jeżeli w przeszłości mieliśmy kiedykolwiek do czynienia z programem do komputerowego wspomagania projektowania, z całą pewnością poradzimy sobie i w tym środowisku, ponieważ narzędzia programów typu CAD są bardzo podobne. Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *