Wersja LT Autocad’a nie posiada narzędzi Express Tools ani czterech rodzajów widoku, jakie ma AutoCAD. Głównym powodem jest, że LT po prostu ich nie potrzebuje, gdyż służy do rysunków 2D. Nie ma więc powodu, by posiadał widok przekrojowy czy rzutowy. Grafika 3D w ogóle nie jest obsługiwana, zabrakło więc również wszelkiego rodzaju modelowania przedmiotu, doboru oświetlenia, wyboru materiału czy stylów wizualnych. Geometria chmury punktów nie jest obsługiwana, również przez program ReCap.
AutoCAD LT służy do tworzenia dokumentacji i eksportu szkiców do pliku pdf, na próżno więc szukać możliwości stworzenia prezentacji, które były tak cenione przez projektantów i architektów. Dobrą wiadomością jest, że LT posiada praktycznie całą funkcjonalność związaną z łącznością. Zabrakło jedynie możliwości drukowania 3D, jeśli ktoś posiada taką drukarkę, a także importu plików FBX, Inventor, IDES i innych. Opcji dostosowywania produktu również jest mniej. Nie stworzymy skryptów LISP i ARX, nie przejrzymy ostatnio wykonywanych operacji, a także nie skorzystamy z interfejsu programowania aplikacji.
Większość użytkowników AutoCAD-a powinna być jednak zadowolona z tego produktu. Zabrane funkcje nie stanowią wielkiej przeszkody w normalnym korzystaniu z programu. Warto podkreślić, że jest to oprogramowanie tylko i wyłącznie do tworzenia szkiców i rysunków dwuwymiarowych w celach tworzenia dokumentacji technicznych. Tworzenie wizualizacji oraz zaawansowanych projektów wymaga pełniejszej wersji. Dużym plusem wersji LT jest cena. Klient otrzymuje świetne środowisko za jedynie 625 euro rocznie. Dla porównania, normalna wersja AutoCAD-a kosztuje ponad 2 tysiące euro rocznie. Dzięki tej odmianie nie trzeba już kupować drogiego oprogramowania tylko po to, by móc przedstawić profesjonalny szkic w dokumentacji.